دوشنبه، 30 فروردین 1400

همراهی اتاق‌های بازرگانی مشترکِ ایران و سوییس، ایران و اتریش، ایران و قطر و ایران و امارات با کمپین نفس

راهکارهای اتاق های مشترک برای کمک به کمپین نفس
به گزارش کارگروه اطلاع‌رسانی کمپین نفس، تاکنون اتاق‌های بازرگانی مشترکِ ایران و سوییس، ایران و اتریش، ایران و قطر و ایران و امارات به یاری کمپین نفس آمده و کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را برای مبارزه با شیوه ویروس کوئید 19 در کشور در اختیار این پویش قرار داده‌اند.

اتاق مشترک ایران و اتریش؛ مشارکت 235 میلیونی اعضای اتاق
علی عیان‌بد دبیرکل اتاق مشترک ایران و اتریش با اشاره به معرفی این کمپین و ترغیب اعضای اتاق مشترک به همراهی با کمپین نفس، از مشارکت 235 میلیون تومانی اعضای این اتاق خبر داد.
عیان‌بد تشریح کرد اتاق بازرگانی ایران و اتریش در راستای مسئولیت اجتماعی خود از تمام توان خود برای همراهی با این کمپین بهره گرفته است و در کنار همه کمک‌های معنوی که خود اتاق و بنگاههای اقتصادی زیرمجموعه داشتند، اعضای اتاق نیز تاکنون 235 میلیون تومان کمک نقدی جمع‌آوری و به حساب کمپین واریز نموده‌‌اند.


دبیرکل اتاق مشترک ایران و اتریش تاکید کرد: علاوه بر موارد فوق، شرکت‌هایی از زیر مجموعه اتاق مشترک ایران و اتریش در همراهی با کمپین در زمینه تهیه محلول‌های ضدعفونی، تخت‌های بیمارستانی و ساخت کلینیک نفس به صورت مجزا تلاش و فعال داشتند.
وی توضیح داد در شرایط تحریم سخت که امکان فعالیت از سمت شرکت‌های عضو اتاق مستقر در اتریش وجود ندارد، شرکت‌های زیادی تلاش کرده‌اند تا از امکانات داخل ایران برای کمک استفاده کنند.

اتاق مشترک ایران و سوییس؛ را‌ه‌اندازی کانال مالی ایران و سوییس
همچنین شریف نظام‌مافی رئیس اتاق مشترک ایران و سوییس از پیوستن اتاق متبوعش به کمپین نفس خبر داد و افزود: اتاق مشترک ایران و سوییس غیر از کمک‌های نقدی خود به دنبال راه‌های دیگری برای کمک به تهیه اقلام مورد نیاز است.
وی با اشاره به ضرورت مشارکت همه فعالین و بنگاههای اقتصادی با کمپین نفس در شرایط کنونی تصریح کرد: در بحران شیوع ویروس کوئید 19 نمی‌توانیم به امید حل مشکلات تنها به دست دولت باشیم؛ چراکه این اتفاق بسیار فراتر از مسئولیت بخش دولتی است و کمک بخش خصوصی در این شرایط یک وظیفه ملی است.
رئیس اتاق مشترک ایران و سوییس ادامه داد: در راستای همراهی با اهداف کمپین نفس این اتاق مشترک از طریق ارتباطات و منابع داخلی و خارجی خود در حال معرفی کمپین نفس و نحوه کمک رسانی به آن است.
وی با بیان اینکه اعضای این اتاق در حال جمع آوری کمک‌های نقدی خود هستند، گفت: خوشبختانه هفته گذشته اولین کمک‌های نقدی اتاق مشترک ایران و سوییس به مبلغ 40 میلیون تومان به حساب کمپین نفس واریز شد.
نظام مافی درباره نحوه بهره‌مندی از کانال مالی ایران و سوییس برای کمک رسانی نیز توضیح داد: هم اکنون کانال مالی ایران و سوییس راه‌اندازی شده و در حال فعالیت است؛ اما باید دید چه مبلغی در خزانه این کانال وجود دارد، چراکه خزانه این کانال متعلق به بانک مرکزی است و باید دید آیا حاضر به تخصیص منابع مالی به بخش خصوصی برای تهیه اقلام مورد نیاز کشور در این برهه زمانی هست یا خیر.
رئیس اتاق مشترک ایران و سوییس تشریح کرد: از آنجا که در حال حاضر مدیران بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی و ایرانی که در سوییس دفتر دارند در کشور نیستند، موضوع تصمیم‌گیری را برای آنها را سخت‌تر می‌کند. از این رو، به دنبال راه حل دیگری برای کمک رسانی هستیم تا شاید اقلام دیگری غیر از نیازمندی‌های کادر درمان و اقلام بهداشتی را از طریق شرکت‌های عضو اتاق ایران و سوییس تهیه و به ایران ارسال کنیم.

اتاق مشترک ایران و امارات؛ کمکهای مالی و معنوی اتاق
فرشید فرزانگان، رئیس اتاق مشترک ایران و امارات نیز با توضیح اینکه شیوع ویروس کوئید 19 محدود به یک منطقه و فضای خاص نبوده و موضوعی فراگیر و جهانی است؛ از پیوستن این اتاق و اعضایش به کمپین نفس در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود خبر داد.
رئیس اتاق مشترک ایران و امارات با اشاره به کمک نقدی 30 میلیون تومانی این اتاق به کمپین عنوان کرد شرکت‌های زیر مجموعه اتاق ایران و امارات به صورت مجزا نیز در حال کمک‌رسانی هستند که از جمله آنها می‌توان از شرکت دایان گاز نام برد.
به گفته فرزانگان، اتاق مشترک ایران و امارات وظیفه خود دانست تا فعالیت‌های و آموزش‌های کمپین نفس را در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کرده و اعضای خود را در این خصوص به روز نگه دارد.

اتاق مشترک ایران و قطر؛ تهیه تجهیزات و امکانات پزشکی از قطر
مصطفی صالحی‌نژاد، مدیر روابط عمومی اتاق ایران و قطر نیز با اشاره به اینکه اتاق متبوعش در آخرین رده بندی‌ اتاق ها در رده طلایی قرار گرفته است، گفت: قرار گرفتن در این رده انتظارات را بالا می‌برد، به همین دلیل اتاق مشترک ایران و قطر در راستای مسئولیت اجتماعی خود اولین اتاق مشترکی بود که به کمپین نفس پیوست.
وی مهمترین فعالیت این اتاق را جذب کمک‌های پزشکی از کشور قطر عنوان کرد و افزود: در این زمینه اقدامات و هماهنگی‌های مفیدی توسط اتاق صورت گرفته شده تا شرایط برای رسیدن هرچه سریعتر این کمک‌ها فراهم شود.
صالحی‌نژاد با اشاره به پرداخت کمک‌های نقدی اتاق مشترک ایران و قطر در چندین نوبت به کمپین نفس، گفت: اتاق مذکور به صورت مستقیم ملزومات و تجهیزات پزشکی شامل ماسک، لباس‌های مخصوصی ICU، گان، تبسنج، اکسیمتر و … را تهیه و در اختیار کمپین نفس برای توزیع قرار داده است.
مدیر روابط عمومی اتاق ایران و قطر به انتشار اخبار و فراخوان های کمپین نفس اشاره کرد و گفت: در حال تشویق و ترغیب اعضای خود برای پیوستن در کمپین نفس هستیم تا شرکت‌هایی که توان مالی بیشتری دارند، بتوانند کمک‌های مالی خود را به این پویش ارائه کنند.

همچنین ببینید

همراهی ابرآروان با کمپین نفس با حمایت از استارتاپ ها و وب سایت های مرتبط با کرونا

به گزارش کارگروه نوآوری کمپین نفس، شرکت ابرآروان از آغاز کمپین نفس در کنار سایر …